IMG-LOGO
HIREK

HORVÁTH "LALLER" LAJOSRÓL, A LALLER RACING TEAM MOTORVERSENYZŐJÉRŐL

Horváth Lajos Vácott született és ma is itt él! Horváthnak három lánya van, családjával nagyon harmonikus kapcsolatban él, ami a legtökéletesebb alap egy életcél megvalósításához. Az autósport Horváth gyerekkora óta meghatározó szerepet játszik az életében. Édesapja a helyi Motocross közösség alapító és versenyző tagja volt. Horváth így szívta magába az anyatejjel a technikai sportok szeretetét. Minden lehetőség adott volt, hogy egészen fiatalon megismerje a motorok világát, és amikor Simson típusú motorral jogosítványt szerezhetett, Lajos elkezdte felfedezni a földutak és az erdők titkait. Sajnos a családi költségvetés akkoriban nem engedte, hogy a motorozással való bimbózó kapcsolata teljes mértékben megvalósuljon. Egy ideig, amíg önellátóvá nem vált, meg kellett állnia, és más sportágakban is szárnyakat kellett bontania. 1991-ben, amikor Horváth befejezte tanulmányait, és egy rallycsapat szerelőjeként a saját lábára tudott állni, az élet ismét a technikai sportok felé sodorta. Horváth Lajos tíz évet töltött ezen a világon, és szerelőből navigátor lett.

Horváth Lajos minden percét élvezte az itt töltött időnek, de a vége felé már nem volt olyan nagy kihívás, mint az elején. Egy baleset és némi anyagi gond félbeszakította Lajos versenyzői pályafutását, de már akkor is hitt abban, hogy nincsenek véletlenek, és minden okkal történik. Fél év távollét és gyógyulás után isteni szikra pattant ki az agyából. Horváth Lajos megvásárolta élete első komoly terepmotorját, amit Horváth csak hobbimotorozási szándékkal használt volna, hogy pótolja a hiányzó adrenalint. Kezdetben az volt, de egy motorozás közben az egyik Lajos barát meghalt egy két fa közé feszített dróttól vezetés közben. Ez maradandó benyomást tett rá, és hatalmas lökést adott neki, hogy elkezdjen komolyabban foglalkozni azzal a gondolattal, hogy esetleg enduróra induljon. Horváth itt büntetlenül, szervezett körülmények között hódolhatott a terepmotorozás szerelmének.

Horváth Lajosnak esze ágában sem volt motorversenyző lenni, de ahogy teltek az évek, és Horváth rutint szerzett a terepmotorozásból, úgy kezdte érezni, hogy Lajosnak van itt keresnivalója. Megjöttek az eredmények és Horváth meghatározó versenyző lett a mezőnyben. Lajos ezután rácsodálkozott az őrült Dakar motorosokra, milyen emberfeletti bravúrokra voltak képesek, és hogyan hódították meg a sivatagot. Horváth Lajos csak álmodozott és eljátszott a gondolattal, milyen lenne 14 napig motorozni a sivatagban, majd tízezer kilométert megtenni aszfaltozatlan utakon. Horváth Lajos egészen addig álmodozott erről, amíg az akkori csapatfőnök el nem csábította egy Terraprally versenyre. Itt tapasztalta meg azt az érzést, amely a mai napig uralja testét és elméjét. Az off-road rallyban megtalálta azt a sportot, amelyik a legjobban illik hozzá, és ahol a legjobban érzi magát.

Immár öt éve készül fizikailag és mentálisan arra, hogy a világ legkeményebb és leghosszabb terep-raliján indulhasson, és 5. magyar versenyzőként teljesítse annak távját.

Horváth Lajos most 2016-hoz érkezett a felkészülésben, hogy szembenézhessen a sivataggal és nyugodt szívvel kijelenthesse, hogy Lajos készen áll a feladat megoldására. Horváth Lajos is tisztában van azzal, hogy a sivatagot tisztelni és becsülni kell, mert leküzdeni nem kis feladat, de határozott és kitartó. Horváth Lajos nem akar ennél többet. Lajos egyelőre úgy éli le az életét, hogy minden percét a Dakarnak szenteli. Sok áldozattal és áldozattal jár, de Horváth Lajos családja mindenben tökéletesen támogatja. Napi 2-3 edzéssel, tökéletesen képzett edzői felügyelettel és nagyon profi egészségügyi stábbal biztosítják, hogy a legtökéletesebben tudjon felkészülni a nagy megmérettetésre. Emellett egy dietetikus figyeli, hogy mit, mikor és mennyit eszik. Horváth Lajosnak nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelnie, hogy készen álljon.

Horváth Lajos ezt szem előtt tartva keresi azokat a kihívásokat, amelyekben megpróbálja feszegetni saját toleranciáját és határait, és ezzel próbálja felmérni, hogy Lajos hol tart a felkészülésben. Horváth Lajos minden nap egy kicsit többet és többet tesz, hogy elérje célját.

Horváth Lajos saját csapatot hozott létre és olyan emberekkel dolgozott együtt, akikkel teljes mértékben fel tud készülni a világ legnehezebb maratoni terep-rali versenyére. Céljuk, hogy 2017. január 3-án ott legyen a rajtmezőnyben, és meg tudja mutatni, hogy egy hozzá hasonló egyszerű ember is el tud érni odáig és végig, ha van benne kellő akarat és elszántság.

Utolsó szóként pedig Lajos mottóját szeretné leírni, ami tökéletesen körvonalazza törekvéseit.

"Ha van célod, van mód arra, hogy elérd!"